WWW.3333.IR محل مناسبي براي معرفي رايگان کليه کالاها - خدمات و رفع نيازهاي روزانه شما هموطنان عزيز مي باشد
ما کالاها - خدمات و نيازهاي روزمره شما را بطور همزمان در چندين سايت قرار داده و از طريق موتورهاي جستجو و پخش انواع آگهي به اطلاع کليه هموطنان در داخل و خارج از کشور ميرسانيم
اولين سايت نيازمنديهاي کشور با صفحات مختص به شهر و استانها و آگهي هاي تصويري ثابت و متغيير


صفحه اصلي - درج آگهي - تعرفه آگهي - راهنماي سايت -  نقشه سايت - قوانين سايت - همکاري با ما  - ارسال SMS -  تماس با ما -  صفحه خانگي 
سخن روز : خوشترين زندگي را كسي دارد كه خداوند سبحان قناعت ارزانيش دارد و همسري پاك و شايسته نصيبش گرداند. حضرت علي (ع)
چقدر فاصله بين دو عمل دور است: عملي كه لذتش مي‌رود و كيفر آن مي‌ماند و عملي كه رنج آن مي‌گذرد و پاداش آن ماندگار است
 
x 
Mahak
 
مخدرها (ترياك و آلكالوئيدهاي آن مرفين، كدئين و ...)
تاریخ : 5/8/1386
مصرف مواد مخدر؛ سوختن جسم و روح و خانواده :

مصرف مواد مخدر و اعتياد به آن از خطرناك ترين پديده هاي جوامع بشري به حساب مي آيد كه در نهايت چيزي جز پشيماني، بيماري، تباهي و مرگ به دنبال نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاري مهر، به نقل از فرهنگسراي سلامت: عاقبت افرادي كه به مصرف مواد مخدر مبادرت مي ورزند بايد درس عبرتي براي افراد ديگر به خصوص جوانان باشد تا به خاطر شادي ها، خوشي ها و اثرات كاذب و زودگذر و تحت تاثير به ظاهر دوستان ، هرگز حتي فكر مصرف آنها را نيز به خود راه ندهند.

آنچه كه باعث تعجب است اين است كه خيلي وقت ها افرادي دچار سوء مصرف مواد مي گردند كه در خانواده خود شخص معتاد داشته و عاقبت درد و رنج وي را كاملا لمس كرده و با چشمان خود مي بينند كه هميشه از آنان انتقاد مي شود. ولي اكنون خود گرفتار اين مسئله اند. راستي چرا ما علي رغم نظاره و لمس مشكلات ديگران، جا پاي آنها مي گذاريم؟

طبق آمارهاي موجود هم اكنون حدود يك ميليون و دويست هزار نفر وابسته به مواد مخدر در كشور ما وجود دارند كه حدود 200 هزار نفر ايشان تزريقي بوده و در معرض شديد ابتلاء به ايدز و هپاتيت و... هستند و البته تهيه آمار اعتياد در كشور ما به جهت مسائل فرهنگي مشكل بوده و با احتساب افرادي كه به صورت تفنني مواد مخدر مصرف مي كنند، آمار واقعي رقمي حدود 3 ميليون نفر تخمين زده مي شود.

متاسفانه مصرف مواد مخدر به عنوان انگيزه مثبت براي لذت، نشاط، تفريح و تكميل اوقات فراغت رهايي از تنهايي و فرار از مشكلات، بين برخي جوانان رواج يافته و از همه تاسف بارتر اينكه، الگوي مصرف مواد مخدر به سرعت در حال تغيير بوده و از مواد سنتي به مواد صنعتي و قرص هاي اكستازي در حال تغيير است.

مواد مخدر جديد مخلوطي از چند ماده اعتياد آور با درجه خلوصي بالاترند كه مصرف آنها وابستگي به چند ماده مخدر را به طور همزمان به دنبال دارد.

به عنوان مثال كريستال در كشور ما همان هروئين با درجه خلوص بالاتر است و يا مثلا كراك در خارج از كشور مشتقي از كوكائين و در كشور ما تركيب با درجه خلوص بالاتر هروئين و گاه كمي كوكائين مي باشد.

بزرگترين خطر كنوني جامعه، فروش هروئين به نام كراك و كريستال تحت عنوان مواد نشئه كننده اي كه اعتياد آور نيستند مي باشد.

در اينجا براي آشنايي بيشتر با انواع مواد مخدر توضيحاتي مطرح مي‌شود:

تمامي مواد روانگردان و مخدر روي مغز و تمام بافت هاي بدن تاثير مي گذارند كه سن، درجه خلوص مواد، ميزان مصرف، روش مصرف و وضعيت سلامت رواني فرد و مسائل خانوادگي وي بر آن موثر است.

انواع مواد:

مواد به چند گروه تقسيم مي گردند:

1- مخدرها Narcotics ترياك و مشتقات آن: كدئين، مرفين و هروئين كه سبب القاي بي حسي، كرختي، رخوت و خواب شديد مي شوند. و مخدرهاي صنعتي مثل پتيدين، به ويژه نورفين و ...

2- محرك ها Stimulant:

كه موجب افزايش انرژي، هوشياري، فعاليت جسمي، كاهش خستگي و اشتهاء، افزايش ضربان قلب و فشار خون مي شود. مثل كوكائين و آمفتامين

3- توهم زا Hallocinogens:

توهم زاها سبب تغيير و اختلال در خلق و خو، ادراك و حواس بينايي و شنوايي و همچنين القاي حالت رويا در زمان بيداري مي گردد. مثل ماري جوآنا ، ال- اس - دي ( LSD ) ، حشيش، سكالين و پسيلوسيلين

4- خواب آورها:

باربيتوراتها، داروهاي ضد افسردگي و آرام بخش مثل مپروبامات و بنزوديازپين ها

در اينجا بد نيست به انواع گياهان روانگردان نيز اشاره شود:

1-خشخاش( Opium ) كه از آن ترياك، مرفين، كدئين و هروئين استخراج مي گردد.

2- شاهدانه ( Cannabis stiva ) كه از آن ماري جوآنا و حشيش گرفته مي شود. حشيش از صمغ گياه و ماري جوانا از ساقه و برگ آن گرفته مي شود.

3- كوكا ( Coca ) كه از آن كوكائين ( Cocain ) استخراج مي شود كه يك آلكالوئيد بي حس كننده موضعي به شمار مي رود.

آثار مواد مخدر بر بدن:

مهمترين محل اثر مواد مخدر بر مغز است كه تاثير آن به صورت احساس آرامش ، كاهش درد، كاهش فعاليت مركز تنفس، يبوست و اعتياد مي باشد.

لازم است بدانيم از مغز مواد شبه مخدر، به نام اندورفين و انكفالين ترشح مي شود كه در صورت اعتياد به مواد مخدر ترشح اين مواد سركوب مي گردد.

علت روي آوردن به مواد مخدر:

در حالت طبيعي وقتي شما كاري انجام مي دهيد كه موجب رضايت شما مي گردد از مغز موادي به نام دوپامين و نوراپي نفرين ترشح مي شود كه اثر اين مواد روي مغز منجر به احساس رضايت و لذت مي گردد.

مواد مخدر با تاثير بر همين سيستم منجر به ايجاد اختلال در عملكرد اين سيستم مي گردد. و از اين پس شخص مصرف كننده به خيلي از كارها كه قبلا برايش لذت بخش بوده تمايل نشان نداده و برعكس با ديدن مصرف مواد توسط ديگران و حتي عكس هاي مصرف مواد مخدر احساس نياز به مصرف مواد و لذت و رضايت مي كند.

اما گذشته از آثار ثابت شده مواد مخدر، باورهاي غلط زير نيز در شيوع مصرف مواد مخدر موثر است.

1- براي تسكين دردهاي حاد و مزمن:

اين مواد واكنش انسان را نسبت به حس درد كاهش مي دهند و فقط اثر تسكيني دارند ولي عامل ايجاد درد را درمان نمي كنند و مشكل همچنان باقيست، مثلا شخصي كه دچار بيماري و درد مفاصل زانو و يا ديسك كمر مي باشد با مصرف مواد، دردش تسكين مي يابد ولي بيماري درمان نشده و اتفاقا شخص چون درد كمتري حس مي كند باز به اين مفاصل فشار بيشتري وارد كرده و منجر به آسيب بيشتر آن مي شود.

ولي مشكل به اينجا ختم نمي شود. پس از مدتي بدن به مواد عادت كرده و شخص مجبور به افزايش ميزان و دفعات مصرف مي شود كه گاهي تا 30 برابر مقدار مصرف اوليه براي تسكين درد مصرف مي نمايد.

2- عقيده اشتباه ديگر، اثر مواد مخدر بر كاهش قند خون در بيماران ديابتي است كه تاكنون توسط مراجع علمي به اثبات نرسيده است.

3- اعتقاد به اثر مواد مخدر در كاهش اضطراب و افسردگي و ساير بيماري هاي رواني است كه متاسفانه چنين نبوده و در نهايت منجر به اعتياد و مشكلات بعدي مي‌شود.

بد نيست بدانيم افراد مبتلا به اضطراب و افسردگي ، بسيار مستعد ابتلا به اعتياد هستند كه متاسفانه در جوانان يكي از علل مهم شروع مصرف مواد مخدر بوده و مهمترين عامل در پيشگيري، روابط خوب خانوادگي و اجتماعي است.

4- استفاده مواد در رانندگان و شغل هايي كه نياز به تمركز و بيداري طولاني مدت دارد نيز متاسفانه موجب اعتياد و مشكلات بعدي مي شود.

در اينجا لازم به ذكر است كه خيلي از دردهاي بشر، روانزاد است، يعني خود ما براي خود مشكل درست مي كنيم، اتفاقي كه در حال حاضر براي يك فرد رخ داده، براي خيلي از انسان هاي ديگر نيز رخ داده است ولي فرد بي توجه به اين مسئله، دچار اضطراب شديد و افسردگي شده و قادر به ادامه كار نيست درصورتيكه خيلي ها با توكل و اعتماد به نفس ادامه داده تا به موفقيت دست يابند.

متاسفانه خيلي از اوقات جوانان جهت رهايي از ترياك و با اين فكر كه مدتي از شيشه يا كراك استفاده مي كنيم تا ترياك فراموشمان شود و چون اين مواد اعتياد آور نيستند آنها را كنار مي گذاريم. به دام اين دو ماده مهلك مي افتند.

در اينجا لازم به ذكر است كه ترك اعتياد با 2 هدف صورت مي‌گيرد:

1- ترك به معناي پاكي كامل، يعني كنار گذاشتن و قطع مصرف به طور كامل

2- ترك با هدف كاهش آسيب كه براي افرادي استفاده مي شود كه در حال حاضر اراده ترك كامل را نداشته و دچار فرم هاي پيشرفته اعتياد، همراه با حركات پرخطر شده اند. مثلا تزريق مي كنند. كه در اين موارد به آنها توصيه مي گردد چنانچه تمايل به ترك نداريد حداقل فرم تزريقي را ترك نموده و از روش هاي ديگر استفاده نماييد و يا ترجيحا از داروهايي كه به اين منظور وجود دارد. البته با نظر و تجويز پزشك و نه اطرافيان غير متخصص. و به اين ترتيب در اصل يك قدم به سمت سلامتي حركت نماييد.

1- مخدرها (ترياك و آلكالوئيدهاي آن مرفين، كدئين و ...)

ترياك شيرابه سفت شده ايست كه از گياهي به نام كوكنار يا خشخاش گرفته مي شود. ترياك به رنگ قهوه اي با بوي تند و نافذ مي باشد.

نحوه مصرف: به روش تدخين (كشيدن)، حل كردن، بلعيدن

با مصرف ترياك ابتدا نوعي نشاط و سرخوشي به شخص دست مي دهد. كه پس از آن علائم خماري بارز گشته و شخص مجبور به تكرار مصرف و افزايش ميزان آن مي گردد. با ادامه مصرف اراده شخصي سست و متزلزل شده و از لحاظ اجتماعي و اخلاقي رو به قهقرا مي رود و با زير پا گذاشتن ضوابط اخلاقي و قوانين و مقررات، تمام فعاليت هاي خود را محدود به تهيه پول براي خريد مواد مخدر و پيدا كردن محلي براي مصرف مواد مي نمايد و البته پس از مدت كوتاهي سرخوشي، دوباره دنبال تهيه پول براي تهيه مواد و مصرف آن و ... و مشكل از آنجا بيشتر مي‌شود كه شخص نتواند از راه درست هزينه مصرف را تامين كند.

مصرف بيش از حد ترياك در انسان موجب مسموميت مي شود كه به صورت سردرد، سرگيجه، سنگيني سر، احساس تشنگي شديد، خواب عميق، تنگ شدن مردمك و عدم پاسخ به نور، تنفس كند و آهسته، حتي 5-4 تنفس در دقيقه (تعداد تنفس در انسان طبيعي 14-12 بار در دقيقه) و در نهايت وقفه كامل تنفسي، اغما و حتي مرگ مي شود. در اصل شخصي كاملا سالم در اثر كم نفس كشيدن خفه مي شود.

مرفين و كدئين نيز آلكالوئيدهاي ترياك مي باشند كه اولي به عنوان مسكن و دومي به عنوان ضد سرفه كاربرد پزشكي دارند.

هروئين: تضعيف كننده سيستم اعصاب مركزي نام هاي ديگر Horse ، Smack

هروئين يكي از مشتقات نيمه صناعي مرفين است. هروئين خالص پودري نرم و سفيد مي باشد. البته هروئيني كه معمولا توسط فروشندگان عرضه مي شود، جهت سود بيشتر با گچ، تالك، شير خشك، آرد، پودر بيكربنات و ... مخلوط شده و تنها 5% آن هروئين خالص و 95% ديگر مواد فوق مي باشد. اين ناخالصي ها منجر به ايجاد آسيب در جدار رگها مي شود. هروئين را معمولا در تكه هاي پلاستيكي با شكل مخروطي بسته بندي مي كنند.

قدرت اعتياد آوري هروئين بسيار زياد است.

ساير ضد دردهاي مخدر شامل مشتقات خشخاش( ترياك، مرفين ) و داروهاي صنعتي( سنتتيك) ( پتيدن، متادون، دكستر و پروپوكسي فن ) همه اعتياد آور بوده و مصرف آنها باعث ايجاد تحمل و وابستگي مي گردد، و از اين ميان هروئين، قوي تر و خطرناكتربوده و مصرف آن شايعتر است.

نحوه مصرف:

هروئين پودري سفيد رنگ با دانه هاي قهوه اي است كه به روش: تدخين (وجود دستمال كاغذي يا تكه هاي مقواي سوخته و زرورقي كه رو به آلومينيومي آن سوخته و سياه است مي تواند علامت مصرف هروئين باشد). و تزريق مصرف مي شود

A- اثر مخدرها در كوتاه مدت:

مخدرهاي قوي در كوتاه مدت باعث ايجاد سرخوشي و رضايت شده، دردها را كاهش داده، تعداد تنفس، ضربان قلب حركات روده ها را از طريق كاهش فعاليت سيستم عصبي كاهش مي‌دهد. با مصرف بيشتر دارو خواب آلودگي ايجاد مي شود كه گاهي اوقات منجر به كما و حتي مرگ در اثر قطع تنفس مي گردد.

B- مصرف طولاني مخدرها:

مصرف طولاني مدت مخدرها باعث پيوست، كاهش ميل جنسي ، قطع عادت ماهانه، بي اشتهايي و عدم توجه به وضعيت تغذيه و ... مي شود.

ترك:

24-6 ساعت پس قطع مصرف مواد در بيمار علائم شبيه آنفلوآنزا، مثل آبريزش بيني و چشم ، تعريق، احساس گرما و سرما، بي خوابي، اضطراب ، تهوع ، گرفتگي و پرش عضلاني، دردها، اسهال و دل پيچه ظاهر مي شود، كه 48 تا 72 ساعت بعد از قطع به شديدترين حالت رسيده و پس از 10-7 روز كاهش يافته و برطرف مي گردد.

درصورت مشاهده اين علائم، فرد مشكوك به مصرف مواد مخدر است: بي تفاوتي ، عدم توجه به تغذيه و بهداشت فردي، بي اشتهايي و كاهش وزن، تغيير علايق و سليقه به طوري كه فرد به سرگرمي هاي خويش كم توجهي مي نمايد. در اثر مصرف بيشتر از حد قطر مردمك كوچك شده و خواب آلودگي، كاهش تنفس و در نهايت اغماء و مرگ رخ مي دهد.

2- محرك ها:

الف - كوكائين Crack, cokd, Snow, Nose,Candy. Cocaine از برگ كوكا (Coca) كه در آمريكاي جنوبي و مكزيك رشد مي كند به دست مي آيد و محرك قوي سيستم اعصاب مركزي و بي حسي موضعي است.

به جرات مي توان گفت كوكائين و كراك، اعتيادآورترين مواد اعتياد آور جهان هستند كه وابستگي رواني و جسمي شديدي ايجاد مي كند.

نحوه مصرف: به روش استنشاق دود و يا تزريق.

اثر:

با توجه به اينكه اين ماده يك محرك سيستم اعصاب مركزي است، مقدار متوسط آن خستگي را برطرف كرده و باعث احساس نشاط، سرخوشي، نيرومندي و كاهش اشتها مي گردد.

فشار خون و ضربان قلب را بالا برده، مردمك ها گشاد شده، موجب تعريق، لرز و حتي اضطراب و توهم مي شود كه چنانچه توهمات ناخوش آيند باشد رفتار خشونت بار ايجاد مي گردد و مصرف بيش از حد منجر به تشنج و در نهايت مرگ مي شود كه عوارض فوق در كراك كه فرم قوي تر كوكائين است شدت يافته و مشكلات بيشتر و شديدتري را براي بيمار به همراه دارد.

ب- آمفتامين ها: Speed, Blun, Whiz, Bennis, Uppers, Amphetamine

ازگروه محرك سيستم اعصاب مركزي

مصرف منظم آمفتامين يا مت آمفتامين (Ecstasy- MDMA) به سرعت ايجاد وابستگي و اعتياد رواني مي كند . معمولا به صورت قرص بوده و بلعيده مي شود و گاهي اوقات از طريق بيني و يا حتي به صورت تزريقي مصرف مي شود . شايان ذكر است كه در سال هاي 1960 و 1950 آمفتامين ها را به عنوان كاهش دهنده اشتهاء تجويز مي كردند كه امروز كاملا منسوخ شده است.

تاثير دارو

در كوتاه مدت باعث افزايش هوشياري و انرژي و سرخوشي مي شود، تعداد ضربان قلب و تعداد تنفس را افزايش داده و مردمك ها را گشاد مي كند. اشتهاء كم شده و باعث خشكي دهان و افزايش تعريق، لرز، سردرد، اضطراب و ... مي شود. و در طول مدت منجر به كاهش وزن، پيوست و مشكلات روحي رواني مثل افسردگي و ... مي شود.

نشانه هاي سوء مصرف:

افراد مصرف كننده به طور غير عادي شاد، فعال، پرحرف، بي قرار و بي اشتها هستند و در كل نوسانات زيادي در روحيه و رفتارشان بوجود مي آيد.

3- توهم زاها: حشيش، ال - اس -دي (LSD) ، ماري جوانا Gran, Cannabis, Sdunk, Hash

حشيش كه از گياهي به اسم شاهدانه گرفته مي شود، (حشيش از صمغ گياه و ماري جوانا از ساقه و برگ آن گرفته مي شود) داراي بوي تند و نافذ بوده، معمولا آن را دود كرده و يا مي خورند.

مصرف كوتاه مدت باعث ايجاد سرخوشي ، پرحرفي و ... و در طولاني مدت منجر به ضعف، لاغري ، رنگ پريدگي، و اختلالات رواني مي گردد.

چند دقيقه پس از كشيدن و يا حدودا يك ساعت پس از خوردن احساس سرخوشي و نشاط به وي دست مي دهد كنترل رفتار از دست او خارج شده، پرحرفي، قهقهه و توهم تصورات واهي ايجاد مي شود مثلا حوض خانه را دريا مي پندارد و يا ...

لازم به توضيح است كه حشيش وابستگي جسمي ايجاد نكرده ولي وابستگي رواني شديد آن منجر به استفاده مجدد مي شود.

ال - اس - دي: (ليزرژيك اسيد دي اتيل آميد)

يك ماده توهم زا بوده كه از قارچي به نام ارگو استخراج مي گردد و مصرف آن سبب ايجاد اختلال در خلق و خوي فرد، اختلال در تشخيص زمان و مكان، سرخوشي، خودستايي، هذيان و افسردگي كه حتي منجر به خودكشي و آدم كشي مي گردد.

توهم هاي بينايي و شنوايي كه در اثر مصرف ال - اس - دي رخ مي دهد بسيار خطرناك مي شوند.

توصيه :

- جوانان و نوجوانان رابطه مناسب و قوي با خانواده داشته باشند.

- جوانان تلاش خود را در جهت كسب موفقيت در كار، تحصيل و حرفه آموزي، به كار گيرند

- امروزه نقش آموزش مهارت هاي اجتماعي و زندگي در پيشگيري از ابتلا به ايدز و اعتياد بسيار حائز اهميت شمرده مي شود. (مهارت نه گفتن، مهارت برخورد قاطعانه، مهارت تصميم گيري) كه لازم است در جهت تربيت فرزندانمان و آموزش مهارت هاي فوق به ايشان به طور جدي فكر كنيم.

نوجوانان با خصوصيات جسمي و روانشناختي خاص خود تاثيرپذيري زيادي از همسالان خود دارند كه اساس (peer edjucation) آموزش همسان، به همسان مي باشد. پس در انتخاب دوست واقعا دقت كنيد. چرا كه هميشه شما موفق به ايجاد تغيير در دوستان خود نمي شويد. بلكه برعكس شما دچار تغيير خواهيد شد.

- از گفتن پاسخ نه در پيشنهاداتي كه به نفع شما نيست هراس نداشته باشيد. اصلا نشانه ضعف نيست برعكس قاطعيت شما در عمل به تصميم شما را نشان مي دهد.

- در مورد مواد مخدر، آثار و عوارض آن بيشتر مطالعه كنيد.

- ارتباط خوب و دو طرفه بين پدر و مادر و فرزندان در پيشگيري از ابتلا به اين بلاي خانمانسوز بسيار موثر است.

مطمئن باشيد با توجه به شيوع اعتياد در كشور ما، فرزندان ما با مواد برخورد خواهند نمود، حالا فرزندان ما از طريق هشدارهاي ما با مواد و عوارض آن آشنا شوند بهتر و مطمئن تر است، يا از طريق دوستان و در ميهماني ها و پارتي ها؟ پس بياييم بيشتر فرابگيريم و در محيط گرم خانه به آموزش اين مسائل بپردازيم، بياييم با فرزندان خود در اين موارد صحت كنيم.

- ما الگوي فرزندانمان هستيم ، از برخوردهاي تند و خشونت آميز دوري كنيم و خود مصرف كننده نباشيم و اگر خداي ناكرده هستيم، براي ترك اقدام كنيد.
http://


براي ديدن آگهي هاي کل ايران اينجا را کليک کنيد

براي مشاهده آگهي هاي استان مورد نظر خود اينجا را کليک کنيد

امروز 
پنجشنبه 1/4/1396

ورود اعضاء
ثبت نام
درج آگهي
ويرايش آگهي

اين سايت را به دوستان معرفي کنيد
ايميل شما :
ايميل دوستان :

صفحه اصلی 
آگهی های کل ایران  

لوازم
املاک و مستغلات
وسائط نقلیه موتوری
بهداشت، درمان، زیبایی
انواع آموزش ها
کامپیوتر و اینترنت
موبایل و تلفن
چاپ و تبلیغات
حمل و نقل و کرایه
انواع وام و ضامن
خدمات ساختمانی
خدمات منزل و محل کار
خدمات مسافرتی
خدمات مجالس
خدمات مالی و اداری، وکالت
خدمات بازرگانی
بورس و سهام
خدمات و نیاز صنعت
بازار کار و استخدام
کشاورزی و دامپروری
شخصی و متفرقه
سایر خدمات و نیازها

فروشگاه های با جایزه 
فروشگاه های اقساطی 
فروشگاه های اینترنتی 
لينکهاي مرتبط 

سايتهاي ايراني 
سايت خود را معرفي کنيد

لطفا نظرات و پيشنهادات خود را در قسمت زير وارد کنيد
 

روزنامه ها
خبرگزاريها
اخبار حوادث
اخبار ورزشي
تصاوير جالب
دانستنيها
لينکهاي مفيد
صدا و سيما
برای درج آگهی ویژه به صورت رایگان اینجا کلیک کنید

جستجو در گوگل :

صفحه اصلی- درج آگهی- تعرفه آگهی- راهنمای سایت- نقشه سایت- قوانین سایت- همکاری با ما- ارسال SMS - تماس با ما- صفحه خانگی  

درج آگهی در این سایت رایگان و مسئولیت آن با اگهی دهنده می باشد.
همشهری گرامی خواهشمند است در کسب اعتبار آگهی دهنده دقت کافی مبذول نمائید. 
به منظور ارائه خدمات بیشتر آگهی های شما در کمترین زمان ممکن بررسی و بعد از تائید در سایت درج می گردد..
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به WWW.3333.IR  می باشد.